Jak interpretować wynik badania TK jamy brzusznej u osoby ze stwierdzonym rakiem jelita?

Witam.U mojego taty 68 lat stwierdzono raka jelita grubego.Badanie Tk.w zagieciu watrobowym okreznicy masa patologiczna zamykająca światło jelita do 68 mm w wym.poprzecznym.Przyairtalne powiększone węzły chłonnr do 14 mm w osi krotkiej.Węzly chlonne srodpiersia nie powiekszone, pojedyncze przytchawicze do 6 mm w osi krotkiej - odczynowe.Obie wnęki maja charakter naczyniowy.Pluca watroba trzustka bez zmian.Wnioski : tu colonis (FP); meta węzłowe.Badanie histopatologiczne 1.gruczolakorak cewkowy G1 i rak śluzowy 2.gruczolak cewkowy z dysplazja sredniego stopnia.Prosze o interpretacje wyniku.Jakie sa rokowania.Czekamy na podjecie decyzji w sprawie chemii.Prosze o odpowiedz.

Lek. Wojciech Zygmunt

Rak gruczołowy jelita grubego umiejscowiony w zagięciu wątrobowym (połączenie odcinków jelita grubego takich jak wstępnica i poprzecznica). Przyaortalne węzły chłonne powiększone w osi krótkiej - są to zmiany przerzutowe do węzłów chłonnych. Nie stwierdza się przerzutów to narządów miąższowych (tj. wątroba, trzustka, płuca). Łącznie z badaniem histopatologicznym można stwierdzić, że rak został wykryty w stadium pośrednim (ani nie wczesnym, ani nie bardzo zaawansowanym). Istnieją oczywiście szanse na leczenie, ale to ustali onkolog. Pozdrawiam, życzę wytrwałości i zdrowia!