Jakie są objawy psychopatii?

Czy w nerwicy natręctw występują silne codzienne natręctwa złości, chęć zrobienia komuś krzywdy, brak empatii wobec ludzi i rodziny? Jeśli tak, czy da się z tego wyjść? Biorę Elice 15 mg i Atarax od 2 msc. i zupełnie nic nie pomaga w związku z takimi okrutnymi, złymi myślami. Jest to strasznie męczące i nie wiem, czy kiedyś to przejdzie? Czy tu możemy mówić również o zaburzeniu osobowości typu psychopatycznej?

Dzień dobry, diagnoza nerwicy nie wyklucza diagnozy zaburzonej osobowości. Jednak na podstawie Pana opisu nie można tego stwierdzić. Diagnoza osobowości wymaga wizyty u psychologa.
Leki po dwóch miesiącach powinny dawać odczuwalne efekty, proponuję udać się do psychiatry do kontroli oraz do psychologa.

W nerwicy natręctw myśli o treści agresywnej są częste, są częścią tego zaburzenia. Dodatkowo są wbrew Pana woli, egodystoniczne (niezgodne z ego) co powoduje duże cierpienie. Rozumiem, że ma Pan z tego powodu poczucie winy, co dodatkowo Pana obciąża. Proszę być dla siebie wyrozumiałym i pamiętać, że to objawy choroby, którą trzeba leczyć.

Jest Pan młodą osobą i oczywiście można zredukować objawy, których Pan doświadcza. Prawdopodobnie konieczne będzie skojarzenie farmakoterapii z psychoterapią. Psychoterapia jest długim procesem, ale często też jedyną drogą do odzyskania zdrowia psychicznego.