Jakie są powikłania usunięcia chirurgicznego zęba?

Dzień dobry, Mam problem z zębami, to znaczy w jednym jest stan zapalny i nadaje się do usunięcia, wzięło sie to przez próchnicę. W innym zębie który był tez spróchniały złamał mi się i został sam korzeń który muszę usunąć chyba chirurgicznie. Czy taka sytuacja to duże zagrożenie dla moje zdrowia, dużo się naczytałem w internecie o ewentualnych powikłaniach i bardzo się z tego powodu denerwuje a wizytę u dentysty mam za miesiąc....

Dzień dobry,
Często choroby zębów i tkanek przyzębia mogą dawać choroby odogniskowe. Związane są z rozprzestrzenianiem się zakażenia w organizmie przez czynniki zakaźne, najczęściej bakterie. Próchnica jest chorobą zakaźną i bakteryjną, chore zęby mogą powodować zakażenia rozsiane po całym ciele, oraz wiele groźnych dla zdrowia schorzeń. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o dobry stan higieny jamy ustnej oraz leczenie wszystkich zębów, które potencjalnie mogą powodować stan zapalny. Dobrze, że podjął Pan chęć leczenia stomatologicznego, bo jest to bardzo ważne dla zdrowia ogólnego pacjenta.