Jakie witaminy stosować, aby być w dobrej formie?

Dzień dobry, mam 62 lata,pracuje na pół etatu, jestem ogólnie w dobrej formie.Zażywam wit D3 2000j ,chciałam zapytać czy powinnam się wspomagać jeszcze jakimiś innymi preparatami np witaminowymi, na co zwrócić uwagę w diecie żeby być jak najdłużej w dobrej formie fizycznej i psychicznej?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Ważne, aby stosowała Pani dobrze zbilansowaną, różnorodną dietę, z dużą ilością warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, chudego mięsa, nabiału, ryb. Do diety warto włączyć orzechy, pestki, nasiona. Trzeba pamiętać o regularnych posiłkach i piciu odpowiedniej ilości płynów. Bardzo ważna jest też regularna aktywność fizyczna. Witaminę D warto suplementować, inne przy prawidłowej diecie nie są konieczne, chyba że wystąpią jakieś niedobory.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka