Jakimi metodami mogę samodzielnie walczyć z HOCD?

Jakimi metodami mogę samodzielnie walczyć z hocd? Choruje na to mniej więcej 4/5 ms. Szukałem sposobów ale każdy mówi co innego, bylem raz u terapety ale zamiast pomóc mi zacza bardziej przeszkadzać. Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

'H' OCD jest podobne w swym charakterze do innych typów OCD i różni się tylko tematem myśli. Faktycznie, terapeuci różnie do tematu leczenia podchodzą, ponieważ reprezentują odmienne nurty terapeutyczne, inaczej ich szkolono itd. W Pana przypadku sugeruję jednak skontaktowanie się z terapeutą, który rozumie OCD, specjalizuje się w nim i wie jak z nim pracować. To zaoszczędzi Panu dużo czasu i przełoży się na wymierny efekt terapeutyczny.

Samodzielna praca w przypadku OCD jest możliwa, ale wymaga odpowiedniego przygotowania, dużej konsekwencji i wytrwałości.

Jestem w stanie przygotować Pana do samodzielnej pracy nad sobą. W ramach wykładu, bo tak to chyba trzeba będzie nazwać, przedstawię Panu mechanizm działania OCD, skuteczne metody samodzielnej pracy, pułapki zastawiane przez OCD na umysł, ćwiczenia wspomagające taką formę terapii. Przewidywany czas przygotowania do samodzielnej pracy terapeutycznej szacuję na 5 godzin terapeutycznych. Potem pracuje Pan nad OCD sam, w razie potrzeby zamawiając konsultację. Jeżeli uzna Pan za stosowne możemy powrócić do klasycznej formy terapii w dowolnym momencie.

Pozdrawiam,

Paweł Michałowski

Terapeuta CBT specjalizujący się w zagadnieniu OCD

https://www.polskiterapeuta.co.uk/