Jaśniejące włosy z tyłu głowy

Mam 18 lat.Jakiś czas temu wyjaśniały mi włosy z tylu glowy ukrywalem to poprzez gumę do włosów i jakoś to formowałem.Z czasem się ogoliłem i to znikło ale teraz powraca znowu mam lekko biało,jasne włosy z tyłu...Czym to jest spowodowane ? Dermatolog o ile tak się nazywa ten zawód patrzył mi na włosy mówiąc że nic nie zrobi ... ;x dziękuję z góry za rozwinięta odpowiedź i pomoc . czekam :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli włosy przejaśniły się tylko miejscowo, najpewniej jest to wynik miejscowego niedoboru melaniny, czyli barwnika, który znajduje się w skórze. Może być to wynik kontaktu z substancjami chemicznymi, zmiany wrodzone jak i wiele innych przyczyn. Diagnostyką tego typu zmian powinien zająć się specjalista dermatolog.