Jedna z torbieli w biegunie dolnym nerki ze zwapnieniami w ścianie i w świetle

Witam w TK miednicy małej stwierdzono min.w granicy pola liczne torbiele nerek.Jedna z torbieli w biegunie dolnym nerki prawej wielkości 11mm ze zwapnieniami w ścianie i w świetle;zapewne w przegrodzie.Wskazane badanie kontrolne,jedna z torbieli nie spelnia kryteriów torbieli prostej. Proszę doradzić czy trzeba skonsultować to z urologiem.Z góry dziękuję

Oczywiście, że trzeba skonsultować z urologiem, chociaż najczęściej torbiele nerek nie są wskazaniem do jakiegokolwiek postępowania chirurgicznego. Jeśli tych torbieli jest dużo trzeba rozpatrzeć czy nie jest to wielotorbielowate zwyrodnienie nerek, które jest chorobą przewlekła i mogącą doprowadzić do niewydolności nerek.