Jednoczasowe stosowanie leków Metotreksat i Structrum przy stwierdzonym RZS

Witam, mam pytanie czy przy stwierdzonym RZS -biorę raz na tydzień 10 mg metotreksatu i 15 mg kwasu foliowego mogę dodatkowo stosować structrum 500 mg czy jedno z drugim nie koliduje.Pytam ponieważ jestem zarejestrowana do lekarza dopiero na na grudzień.Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź .Pozdrawiam i dziękuję.Wanda

Lek. Tomasz Budlewski

Stosowanie wszystkich leków powinno być poprzedzone badaniem lekarskim. W celu łączenia powyższych leków proponuję zapoznać się z ulotkami wszystkich leków. Połączenie substancji czynnych tych leków nie powinno kolidować ze sobą, ale proszę przeczytać ulotkę danego leku czy pod punktem interakcje nie są wymienione nazwy konkretnych preparatów.