Jedzenie serów w 8. tygodniu ciąży

Jestem w ciąży 8 tydz.! Boje się bardzo,ponieważ nie wiedzadz,jadłam sery,których nie powinnam( gorgonzola,brie,camembert i inne) przeczytałam ostatnio ze nie powinnam była jeść ponieważ zawierają bakterie! Co może się stać dziecku!? I czy jeżeli mam ta bakterie?! Wyjdzie w badaniach prenatalnych! Proszę nie odsyłać mnie do lekarza! Wizytę mam za miesiąc! Proszę o odpowiedz !

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,grzyby pleśniowe z serów nie przechodzą przez łożysko i nie analizuje się ich obecności w amniopunkcji. Pozdrawiam. Proszę ich jednak nie spożywać.