Jestem otyła - jak schudnąć?

Mam 12 lat, ważę 65 kg i mam 156 cm wzrostu. Chcę schudnąć, bo jestem otyła. Najbardziej widać to w udach i brzuchu. Proszę o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Witam,
jesteś jeszcze bardzo młoda, dlatego powinnaś unikać błędów w odchudzaniu, które mogą fatalnie wpłynąć na Twój rozwój, wzrost oraz metabolizm. Przede wszystkim nie stosuj popularnych diet odchudzających, po których występuje efekt jojo, a Twój metabolizm zwalnia i to na długi czas, przez co tkanka tłuszczowa nie ma szans się spalić, a wręcz odwrotnie – nadal się gromadzi.
Powinnaś natomiast udać się do dietetyka, ponieważ otyłość w żadnym wieku nie jest korzystna, a może sprzyjać rozwojowi chorób w wieku późniejszym. Nie odchudzaj się na własną rękę, bo możesz wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku.
Możesz natomiast zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj, że otyłość i nadwaga są bardzo niekorzystne dla Twojego zdrowia i warto już w młodości zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Dlatego zwiększ aktywność fizyczną. Zacznij od ćwiczeń wf-u, spacerów, pływania.
Nie przemęczaj się, ale ćwicz regularnie. Twój metabolizm ulegnie przyspieszeniu, a tkanka tłuszczowa zacznie wydajniej się spalać. Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam