Jestem szczupła, ale mam duży brzuch

Witam, mam 26 lat, jestem szczupłą kobietą i przy wzroście 172 ważę 57-58kg. Nie odchudzam się, nie piję napojów gazowanych, za to dużo wody i herbatek owocowych i cały czas mam problem z dużym brzuchem. Nie mam tzw oponki, tylko odstający bębenek :) w pasie mam ok 75cm. Ruszam się sporo, ale nie uprawiam żadnego sportu. 2 lata temu urodziłam dziecko, ale przed ciążą miałam ten sam problem. Czy da się coś z tym zrobić?
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani BMI jest prawidłowe, nie ma Pani nadwagi, a masa ciała jest w normie.
Niestety trudno mi powiedzieć, co jest przyczyną tego ,,wypukłego brzucha'' - czy jest to nagromadzony tłuszcz wewnętrzny (który, w tej lokalizacji odkłada się częściej u mężczyzn), czy np budowa anatomiczna związana z wadami kręgosłupa. Obwód 75cm nie sugeruje jeszcze otyłości brzusznej. Wypukły brzuch może być również skutkiem problemów z trawieniem i wzdęć - należy wówczas unikać produktów wywołujących gazy w jelitach : produktów strączkowych, kalafiora, brokułów, kapusty, pora, czy cebuli, spożywać posiłki w spokoju i bez pośpiechu. Jeśli odczuwa Pani jakieś dolegliwości związane z odstającym brzuchem, najlepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jeśli natomiast czuje Pani, że brzuch jest wynikiem zaniedbania, proszę spróbować ćwiczeń fizycznych - przykładowe znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl lub aerobiku ukierunkowanego na brzuch i dolne partie ciała.

Pozdrawiam