Odstający brzuch i grube nogi u 12-latki

Mam 12 lat, warze 63 kilo przy wzroście 172 nie jestem pewna czy to odpowiednia waga dla mnie, mam odstający brzuch i grube nogi bardzo chciała bym się ich pozbyć proszę o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Podana masa ciała, przy wzroście 172 cm mieści się w normie. Odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach może być efektem dziedziczonego typu budowy, lub też braku aktywności fizycznej. W tym przypadku warto byłoby wprowadzić regularną aktywność fizyczną - ok 45 min. dziennie w postaci gimnastyki, aerobiku, pływania, biegów, jazdy na rowerze lub też w innej formie. To wspomoże modelowanie sylwetki, poprawi kondycję i zapewni zdrowie.
W codziennej diecie wskazana jest natomiast rezygnacja ze słodyczy, napojów słodzonych oraz kalorycznych przekąsek, typu paluszki i chipsy.