Jestem w kropce - co mam robić ?

Mam 13 (prawie 14) lat, jestem dziewczyną, ważę 43 kg i mam 163 cm wzrostu. W niespełna 4 miesiące schudłam 10 kg. Jadłam po prostu bardzo mało, po 300 kcal dziennie i szczerze mówiąc wystarczało mi to. Ludzie w szkole zaczęli zauważać zmianę mojej wagi. Również moje samopoczucie zmieniło się: stałam się rozkojarzona, większość moich myśli wypełniały tabele kaloryczne. Zaczęłam mieć sine ręce, suchą skórę i marzłam bardzo często. Miesiączki oczywiście nie mam. Nie wiem jak długo ciągnęłoby się to, gdyby nie bilans u pielęgniarki szkolnej, na którym wyszła na jaw moja sytuacja. Po rozmowie z wychowawczynią, z której wynikło, że albo przytyję albo wezmą mnie na przymusowe leczenie, przestraszyłam się. Nie mam anoreksji, bo od dwóch dni jem całkowicie normalnie i nie sprawia mi to dużego problemu. Boję się jednak, że przytyję i moje ciało będzie wyglądało jeszcze gorzej (bo mimo niskiej wagi fałdki na brzuchu są). Postanowiłam, że będę odżywiać się po prostu zdrowo. Zero słodyczy i fast-foodów, za to dużo białka (np. kurczak czy jajko) i warzyw. Do picia zielona herbata. Do tego 4 razy w tygodniu mała aktywność fizyczną, np. godzina na rowerku stacjonarnym. Czy mój pomysł na 'życie' jest prawidłowy? Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co mam jeść żeby zwiększyć wagę, a nie tłuszcz? Zamieszczę mój jadłospis z wczoraj: śniadanie- 150 g mintaja pieczonego w rękawie, plasterek sera żółtego obiad (na przyjęciu, więc wyboru nie miałam)- mały kawałek pizzy hawajskiej przekąska- jabłko kolacja- brokuły i białko jajka.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Masz niedobór masy ciała.
Nie dziwię się reakcji pielęgniarki.
Masz około 10 kg niedowagi.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

W opisanym przez Ciebie sposobie żywienia brakuje niektórych z wyżej  wymienionych produktów.
Nie zapominaj zabierać II śniadanie do szkoły.

Jeśli chodzi o jedzenie w szkole, przykładowe zestawy na II śniadanie to:
1. Bułka pełnoziarnista, cienko posmarowana masłem, z plasterkiem chudej wędliny (np. szynki z piersi indyka/kurczaka, szynki gotowanej) i dużą ilością warzyw (mogą być zabrane oddzielnie w zamykanej miseczce, np. papryka, ogórek, pomidor). Warzywa możesz zjadać bez ograniczeń. Do takiego zestawu dobrze jest wypić niskotłuszczowy napój mleczny: kefir, maślankę (o pojemności 150 ml) lub sok wielowarzywny.
2. Jogurt odtłuszczony (150 ml) z muesli (30 g), z dodatkiem owocu (mandarynka/kiwi/pomarańcza/jabłko w ilości ok. 100 g).
3. Baton wielozbożowy z kubeczkiem jogurtu naturalnego, owoc.
4. Jogurt z ziarnami zbóż, owoc.
5. Sałatka wielowarzywna z dodatkiem np. tuńczyka czy porcji chudego mięsa - piersi z indyka, z bułką pełnoziarnistą.

Jeśli boisz się o utratę figury - ćwicz.
POZDRAWIAM

P.S
300 kcal to za mało.
O tym, co może się stać, gdy będziesz się głodziła, przeczytasz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto