Jestem za granicą - jak schudnąć?

Witam mam 25 lat jestem kobitką mam 158 cm wzrost i ważę 46 kg, i potrzebuje takiej porady, albo może bardziej wskazówek ... Mieszkam obecnie w Irlandii i jak każdy popełniam błędy żywieniowe wiedząc o tym ale mój tryb życia i praca miesza i doprowadza czasami, że człowiek sięga po złe jedzenie ja i mój mąż staramy się bronić, ale kusi. Chcę to zmienić może znacie jakieś strony lub jesteście w stanie wskazać książki ze zdrowymi przepisami dietetycznymi zaznaczę, że nie jestem doświadczoną panią w domu w gotowaniu choć dużo czytam jak zdrowo dobierać jedzenie. Po drugie jest taki jeszcze problem choruje na astmę i alergię i jestem jednym z niejadków takich mniejszych trochę wybrednych nie lubię cebuli, pora, pietruszki w korzeniu selera, ale lubię brokuły, kalafior, cukinie. Przed ślubem miałam większą motywacje częściej chodziłam na siłowni ale nie stosowałam diety jadłam normalnie tylko mniej tłusto nie lubię za bardzo obżerać się słodyczami jem wybrane rzeczy takie jak jogurty Monte i oczywiście owoce czasami jakąś czekoladę ze trzy kostki. Staram się  jeść 4 do 5 posiłków tak jak czytałam na waszej i innych stronach dotyczących odchudzania. Nie jestem tez gruba ani przy kości jedyny problem jest taki, iż jak przytyje to idzie mi w brzuch może poradźcie mi co powinnam odrzucić a co nie... Dziękuję

Witam,

Dobrym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do dietetyka w formie internetowej. Poradnie dietetyczne oferują takie usługi. Dietetyk nie musi układać Pani diety, ale powiedzieć co robi Pani dobrze, a co należy zmienić i jak się prawidłowo odżywiać oraz poda wiele ciekawych przepisów. Ważne jest aby wybrać wiarygodnego dietetyka wyższej szkole medycznej lub po SGGW. Jeśli chodzi o przepisy dietetyczne może wykorzystywać Pani zwykłe tradycyjne przepisy, zamieniając niezdrowe tuczące produkty na te zdrowe i niskokaloryczne np. mięso wieprzowe na mięso z indyka lub ryby.

Potrawy smażone na potrawy gotowane. Ser żółty na ser biały lub ser feta light. Majonez i śmietanę na jogurt. Chleb biały na chleb pełnoziarnisty. Niech podstawą Pani diety będą produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, ryby, warzywa, owoce (2 na dzień), orzechy oraz warzywa strączkowe.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!