Kawa a okaleczanie się i drgawki u 16-latki

Siostra ma 16 lat i zawsze jak wypije kawę itd to traci rozum. Ma drgawki ciągle płacze i mówi że chce umrzeć nie panuje nad sobą biega po domu jest zdekoncentrowana i majaczy. Nie bierze żadnych dopalaczy ano nic w tym rodzaju, czasem tylko energetyk lub jak wyżej pisałam kawa po których jest jakaś "opetana" Często płacze i zastanawiam się czy nie ma depresji. Czasem się okalecza. Proszę o udzielenie rady i wskazówki na to co to może przypyszczalnie być i co robić.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

może to być depresja lub inne zaburzenia psychiczne. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Sama Pani nic nie wskóra.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Kawa działa pobudzająco. Skoro siostra tak się po niej zachowuje nie powinna jej pić. Jeśli mimo to zachowanie siostry się nie zmieni powinni Państwo udać się z nią do specjalisty - psychiatry dziecięcego. Nie można wykluczyć że to depresja.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Mało prawdopodobne aby to kawa powodowała takie objawy. Polecam kontakt z poradnią zdrowia psychicznego celem zbadania Pani siostry.

z poważaniem
Michał Kurek