Kiedy lek Trittico może zacząć działać w leczeniu bezsenności?

Dzień Dobry , chciałbym zadać pytanie dotyczące leku Trittico CR 75mg . Został mi on przepisany na problem z zaśnięciem i utrzymaniem snu , po konsultacji u lekarza psychiatry. Dodam że bezsenność pojawiła się u mnie około miesiąca temu w wyniku nałożenia się kilku sytuacji stresowych oraz wmawianiu sobie problemu z erekcją którego tak naprawdę nie było , gdyż wszystko wróciło do normy gdy przestałem o tym myśleć, sytuacje stresowe też zostały zażegnane lecz problem ze snem pozostał ( lub tak mi się wydaje i przez to nie mogę spać ? ) . Rozpocząłem stosowanie od 1/3 tabletki przez 2 dni , następnie 2/3 przez dwa dni i teraz cała tabletka . 1.Chciałbym się dowiedzieć po ilu dniach lek ten zaczyna działać na bezsenność ? Gdyż póki co nadal się wybudzam w nocy i ciężko mi zasnąć ( poniekąd przez suchość i myśli ) , a nie chcę od razu iść na za wcześnie kolejną wizytę gdyż miałem się stawić do 14.12 . 2. I czy uczucie suchości w ustach/gęsta ślina? zniknie z czasem czy jest to przeciwwskazanie do stosowania leku ? Niestety zapomniałem się o to zapytać lekarza na wizycie , a przeczytałem w ulotce ze suchość w ustach może wystąpić . Pozdrawiam

Przy problemach ze snem pomocna bywa psychoterapia. Jakby był Pan zaineresowany - zapraszam na konsultację. Koszt - zł 80 / 50 min.
Stres też może powodować suchość w ustach lub nadmierne wydzielanie śliny.
Warto zadbać o dobry wypoczynek w ciągu dnia, np. spacer czy bieg.
Przed snem wyciszamy się, zależnie od tego ile czasu Pan potrzebuje: zero tv czy internetu.
Pozdrawiam i życzę zdrowia!
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa/
tel. 51314 3368