Kiedy leki zaczną działać?

Dzień dobry. Od dłuższego czasu jestem ciągle zdenerwowana i non stop boję się o swoje zdrowie. Byłam u kardiologa, neurologa, laryngologa , kilka razy u lekarza rodzinnego, krew, ciśnienie, dno oka itd. wszystko w porządku. Dostałam od psychiatry dulsevię na zaburzenia lękowe. Biorę ją od 12 dni. Wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej, bolą mnie mięśnie, nogi, nie mam sił w rękach, boli mnie głowa w różnych miejscach, najczęściej z tyłu i jak wykonuję jakięś czynnośći, np. sprzątam. MMam bardzo napięte mięśnie szyi i żuchwy, duszności, wydaje mi się , że zaraz upadnę. Obawiam się tętniaka albo jakiegoś niedokrwienia. Czy tak będzie cały czas? Kiedy leki zaczną działać? Czy moje objawy to typowe objawy nerwicy? Pozdrawiam

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanych przez Panią trudności. Niestety trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie: w przypadku zaburzeń nerwicowych mogą występować właściwie wszystkie możliwe objawy. Wymienione przez Panią takie jak: napięcie i bóle mięśniowe, bóle głowy czy duszności to jedne z częściej występujących przy nerwicy. Nie mniej jednak nie należy ich lekcewazyc i w przypadku wątpliwości zawsze przeprowadzić niezbędne badania. Jeżeli takie Pani wykonała i wyniki wyszły pozytywnie, wówczas rzeczywiście są podstawy o spekulowaniu na temat podłoża nerwicowego.
Leki mają rożny okres działania. Warto żeby Pani swoje wątpliwości odnośnie ich skuteczności skonsultowała bezpośrednio ze swoim psychiatrą - być może te właśnie potrzebują dłuższego czasu żeby zacząć działać, a może potrzebna jest zmiana dawki czy zupełnie odmienny lek. Zdecydowanie warto nie czekać z wątpliwościami i od razu porozmawiać z lekarzem. Wewnętrzny spokój jest ważnym czynnikiem dla leczenia nerwicy.
Życzę powodzenia.