Kiedy mam zacząć ćwiczyć?

Witam Mam 36 lat zaczęłam się odchudzać mam 130 kilo, od miesiąca staram się zdrowo odżywiać mam rozpisana dietę od dietetyka . Zaczęłam pić kolagen aby uniknąć obwisłej skory. Pije 2,5 litra wody. Chciałabym się zapytać kiedy zacząć ćwiczyć i jakie ćwiczenia wybrać ? Mam problem z kręgosłupem. Czy powinnam od razu zacząć ćwiczyć czy poczekać aż schludne 10 kilo aby było mi lżej ?

Dzień dobry

rzeczywiście przy wadze 130kg nie zaleca się zbyt intensywnego wysiłku fizycznego a szczególnie przy problemach z kręgosłupem ale proszę pamiętać, że aktywnością fizyczną jest także np. krótki spacer, basen. Proszę ruszać się w miarę możliwości a dalszą aktywność fizyczną skonsultować ze specjalistą i swoim dietetykiem.

Pozdrawiam