W jaki sposób zacząć ćwiczyć?

Hej, moje pytanie brzmi, jak zacząć ćwiczyć? Mam strasznie chude nóżki, mały tyłek, ale za to w talii mam o dużo za dużo. Jak zacząć ćwiczyć, żeby wycwiczyc brzuch ale żeby umiesnic też troszkę uda i pupę?. Kolejny problem to taki, że nigdy nie ćwiczyłem, nie wiem jak wygląda profesjonalna siłownia i jak już tam będę chciała iść jak się zachować? Nigdy nie byłam sportowa, w sportach jestem trochę beznadziejna. Więc jak zacząć ćwiczyć narazie w domu (Mam ławeczke, bieżnie, mate)?

Witam serdecznie,

jeżeli całkowicie się Pani na tym nie zna to raczej nie ćwiczyłąbym samodzielnie w domu ponieważ może Pani doprowadzić do kontuzji, problemów ze stawami, kręgosłupem itp.
Na Pani miejscu poprosiłabym o pomoc trenera personalnego.
Pamięta Pani także że 70% sukcesu to odpowiednia dieta zaś 30% to aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Proszę zacząć od gimnastyki szwedzkiej aby rozruszać stawy bez obciążenia. Dodatkowo można wprowadzić marsz aby rozwinąć motorykę. Łydki oraz uda rozwijają się gdy człowiek długo i często chodzi. Do zaktywizowania mięśni pośladkowych potrzebny jest rowerek lub marsz (najlepiej w terenie górzystym). Proszę uważać na ćwiczenia siłowe oraz dynamiczne, gdyż we wczesnym okresie treningu łatwo o kontuzje. Efektywny przyrost masy mięśniowej następuje w perspektywie półrocznej. Proszę spróbować:
https://www.youtube.com/watch?v=AXhtgc16z4M
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki