Kiedy należy stosować Etanercept?

Witam, mój tata jest leczony etanerceptem. Ostatnio złapał półpaśćca, wg dermatologa przebieg nie był ciężki. Łącznie zażył 30 x 800 mg Heviranu w tydzień, bez istotnych dolegliwości bólowych. Po około 5 dniach zmiany skórne uległy wysuszeniu, teraz stosuje Oxycort w ramach wyleczenia pozostałości zmian skórnych. Czytałem, że zakażenie opportunistyczne dyskwalifikuje z leczenia etanerceptem, czy tak rzeczywiście jest?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie