Kiedy od odstawienia tych leków na zaburzenia lękowe mogę napić się alkoholu?

Witam, Od stycznia tego roku przyjmowałam lek Parogen na zaburzenia lękowe (pierwszy tydzień pół tabletki, następnie całą tabletkę i w ostatnim etapie już na odstawienie znów pół tabletki przez okres 2 miesięcy). Ostatnie pół tabletki przyjęłam 20 września 2021 roku (w miniony poniedziałek). Okres leczenia trwał równe 8 miesięcy i przez ten okres stosowałam się do wszelkich zaleceń, jak również nie spożywałam również żadnych używek. Chciałabym zapytać ile czasu od odstawienia powinnam odczekać, żebym ze spokojną głową mogła się napić lampki wina lub jednego drinka, mając pewność, że nie dojdzie już do interakcji z ww. lekiem? Dodam, że zaburzenia lękowe nie były spowodowane spożywaniem jakichkolwiek używek. Nigdy wcześniej nie miałam również problemów z alkoholem, w całym swoim życiu spożywałam go bardzo okazjonalnie i to w małych ilościach (do 3-4 razy w roku). Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Witam! Myślę, że już minął okres karencji, ale uprzedzam, jak ze wszystkim wskazany umiar. W zasadzie alkohol ma działanie p/lękowe, które raczej należy zaliczyć do brawury i usunięcia hamulców, ale nie nadaje się do leczenia stanów lękowych z uwagi na szybko rosnącą tolerancję i efekt dnia następnego. Powodzenia i zachowania umiaru W. Łuczkowski.