Kiedy podjąć decyzję o drugim dziecku

Mam pytanie. Mam 2,5 roczna coreczke ktora urodzilam cesarka, potem mialam depresje bylam w szpitalu ale wyszlam z tego, minelo juz poltora roku czy to czas na koejne dziecko ?

Dzień dobry!

Nie istnieje jedyna dobra odpowiedź na to pytanie. Z pewnością warto potwierdzić swoją kondycję czysto fizyczną i skonsultować decyzję o kolejnej ciąży z lekarzem ginekologiem. W ogromnej mierze jest to jednak przede wszystkim kwestia Pani osobistej gotowości emocjonalnej, przeżyć, potrzeb, refleksji, uczuć. Swoje wątpliwości, obawy warto skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą, jeśli była Pani pod ich opieką, wychodząc z depresji.

Pozdrawiam!