Kiedy prawidłowo mierzyć wzrost?

Dzień dobry Mam pytanie odnoszące się wzrostu. Rano gdy się mierze mam ok. 177 cm wzrostu, zaś wieczorem, lub po pracy (pracuję fizycznie) jest to ok. 174,5 cm. W takim razie kiedy wzrost jest zmierzony prawidłowo?

Dzień dobry,
różnica w pomiarach może wynikać z różnej postawy, którą Pan przyjmuje do pomiaru (bardziej lub mniej wyprostowana) lub błąd osoby wykonującej i odczytującej wynik. Proszę wykonać pomiar wzrostu w gabinecie, co rozwieje Pana wątpliwości.

Dzień dobry,

W ciągu działa na nasz kręgosłup siła grawitacji przez co przestrzenie międzykręgowe się zmniejszają, w związku z tym normalne jest iż na koniec dnia jesteśmy o kilka cm niżsi niż rano (podczas nocy wszystko się normuje). Tak więc oba pomiary są prawidłowe- ważne by mierzyć się o podobnej godzinie.

Pozdrawiam serdecznie.