Kiedy stosunek będzie całkowicie zabezpieczony?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, kiedy tabletki antykoncepcyjne będą w pełni działały, jeżeli pierwszą tabletkę zażyłam 7 dnia miesiączki (należy zaznaczyć, że przyjmuje tabletki antykoncepcyjne po raz pierwszy) bez robienia 7-dniowej przerwy przed następnym opakowaniem? Muszę wyjaśnić, że nie chcę robić przerwy między blistrami, ponieważ termin mojej miesiączki wypadłby w czasie moich wakacji w cieplych krajach. Zdaję sobie sprawę z tego, że do zużycia pierwszego opakowania muszę się dodatkowo zabezpieczać, ale czy przy zażywaniu tabletek z drugiego blistra (bez 7-dniowej przerwy) również muszę zabezpieczać się dodatkowo, czy przy drugim opakowaniu będą one w pełni mnie chroniły? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma jasnych wytycznych na postępowanie w Pani sytuacji... Oczywiście podczas stosowania pierwszego opakowania musi się Pani dodatkowo zabezpieczać (stosowanie tabletek rozpoczęła Pani za późno). Prawdopodobnie dobrze byłoby zastosować dodatkową antykoncepcję jeszcze podczas pierwszych 7 dni nowego opakowania. Proszę jeszcze zapytać swojego lekarza... Proszę pamiętać o tym, że  w przypadku pominięcia przerwy między opakowaniami podczas zażywania tabletek z drugiego opakowania mogą pojawić się plamienia lub krwawienie.

Pozdrawiam!