Klifotyczne ustawienie kręgosłupa szyjnego ze szczytem klifozy na poziomie C4/C5
Proszę o interpretację wyniku tk klifotyczne ustawienie kręgosłupa szyjnego ze szczytem klifozy na poziomie C4 / C5.Wysokosc trzonów kręgów zachowana na poziomach C4 / C5 I C5 / C5 tylne,centralne wypukliny krążków międzykręgowych uciskające worek oponowy. Co to znaczy i co dalej z tym robić .z góry dziękuję

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczyć może m.in. o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, ortopedą lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.