Kłótnia w związku 19-latki i 25-latka

Wczoraj miałam sprzeczkę z moim chłopakiem.P twierdzi,ze jestem nie dojrzała i ze zawsze nawet jak cos jest moją winą to zrobie to tak zeby to on czuł się winny.On ma 25 lat a ja 19.Rzecz w tym ze ja wiem ze tak robie taki jest mój charakter tylko chcialabym go zmienic nie chce stracic P.;(

Dzień dobry!

Jeśli zauważa Pani swoje błędy, trudności, skłonności do jakiś zachowań - to już pierwszy dobry krok. Dalszymi są: uświadomienie sobie, jakie są przyczyny takich u mnie zachowań, co w Pani życiu sprawiło, że właśnie takie zachowania się u Pani utrwaliły, co im sprzyja - oraz cierpliwa i stopniowa praca nad ich zmianami.

Najważniejsze, że wszystkie te dobre zmiany w swoim zachowaniu czy w swoim sposobie myślenia, wprowadza Pani nie dla P., ale dla siebie samej - na resztę swojego życia.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza