Kolizja pępowinowa u dziecka

Witam Czy sa jakies sposoby na unikniecie kolizji pepowinowej u dziecka ? Poprzednia ciaze stracilam w 37 tc w ten sposob. Teraz przed kolejna bardzo sie boje. Czy podlaczenie stale w poznym etapie do ktg moze pomoc?

Aleksander Ropielewski

Konieczny jest ścisły monitoring w okresie okołoporodowym. Niestety nie ma skutecznego sposobu uniknięcia konfliktu pępowinowego, jednak będąc przygotowanym na jego wystąpienie można uniknąć tragicznych konsekwencji jego wystąpienia.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza pprowadzącego ciążę. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. pomysł teoretycznie mógłby pomoc