Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konieczność poszerzenia szczęki u 18-latki

Córka ma 18 lat . Chciała założyć aparat stały lecz okazało się , że ma za małą górną szczękę oraz nisko osadzone zatoki . Jeśli nie zdecyduje się na poszerzenie szczeki to czy może to w jakiś sposób zagrażać jej zdrowiu lub życiu ? Czy jeśli pozostawi taki stan rzeczy to może dojść do powikłań ? Czy powinna jednak zdecydować się na to poszerzenie , ze względow innych niż estetyczne ?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Zmiana rysów twarzy za pomocą aparatu [Specjalista radzi]

W nocy zaciskasz zęby do tego stopnia, że rano budzisz się z bólem żuchwy? Cierpisz na bóle głowy, karku, szumy w uszach? Masz zbyt wąskie usta lub twoja twarz wygląda na wiecznie zdziwioną? Te problemu mogą wynikać z nieprawidłowej budowy szczęki lub złego wypełniania zębów po leczeniu. Warto wybrać się wtedy do stomatologa, który może zaproponować założenie aparatu ortodontycznego.

Zdecydowanie warto poszerzyć szczękę, zwłaszcza jeśli dokona się tego w powolny, ortopedyczny lub epigenetyczny sposób. Poprawia się wtedy drożność dróg oddechowych i funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli szczęka jest za wąska - prowokuje to do wpowiększenua wady zgryzu i wady postawy, ze wszystkimi tego konsekwencjami zdrowotnymi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy