Konieczność poszerzenia szczęki u 18-latki

Córka ma 18 lat . Chciała założyć aparat stały lecz okazało się , że ma za małą górną szczękę oraz nisko osadzone zatoki . Jeśli nie zdecyduje się na poszerzenie szczeki to czy może to w jakiś sposób zagrażać jej zdrowiu lub życiu ? Czy jeśli pozostawi taki stan rzeczy to może dojść do powikłań ? Czy powinna jednak zdecydować się na to poszerzenie , ze względow innych niż estetyczne ?

Zdecydowanie warto poszerzyć szczękę, zwłaszcza jeśli dokona się tego w powolny, ortopedyczny lub epigenetyczny sposób. Poprawia się wtedy drożność dróg oddechowych i funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli szczęka jest za wąska - prowokuje to do wpowiększenua wady zgryzu i wady postawy, ze wszystkimi tego konsekwencjami zdrowotnymi.