Kontrolna gazometria z methemoglobiną

Przyjmuje dapson od 10 dni. Zrobiłam kontrolnie gazometrię z methemoglobiną. Mam podwyższone HCO3 aktualne i standardowe, BE stand .nadm.zasad, saturacja tlenu obniżona 94,1, poniżej normy hematokryt, hemoglobina całkowita, frakcja oksyHb, frakcja metHb podwyższona 8,3 %, frakcja Hb płodowej 40%. Czy mam się niepokoić takimi wynikami?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę powtórzyć badanie. Jeśli wynik będzie porównywalny to proszę zgłosić się z wynikami do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.