Korygowanie wad postawy u 22-letniej osoby

Ćwiczenia na odstające łopatki nie pomagają.Nie tworzą one równej powierzchni z plecami. Dlaczego tak się dzieje? Czy mój wiek-22lata to już za późno na jakąkolwiek korekcję?Stanowi to dla mnie wielki problem, nie tylko estetyczny ale przede wszystkim uczucie napięcia mięśni i zmęczenia przez ciągłe ściąganie łopatek aby nie były widoczne.Do tego sylwetka nie wygląda naturalnie lecz jak gdyby była sztucznie usztywniona. Tak oceniają to inni.

Łopatki są widoczne u osób szczupłych, można popracować na siłowni nad mięśniami grzbietu pod okiem trenera, mogę polecić Krzysztofa Piterę w Pure Jatomi