Krwiak w macicy a ciąża

Witam,

jestem w 5tc, jak się okazało pęcherzyk ma 2mm, natomiast krwiak ma 0,49cm, moje pytanie dotyczy jego wielkości, w jakich kategoriach go rozpatrywać, bo strasznie się martwię. Nie wiem czy należy już do dużych i wymaga ciągłego leżenia, czy mogę chodzić, jednak bardzo się oszczędzać.

Proszę o odpowiedź żeby choć trochę się uspokoić, nadmienię iż do lekarza poszłam, gdyż strasznie bolał mnie brzuch, obecnie biorę l*** oraz d*** i bóle ustąpiły. Czuję się dobrze, nie miałam żadnego plamienia, ani krwawienia. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Opisywany krwiak nie należy do największych i nie powinien powodować większych komplikacji. Szczegółowe informacje na temat ewentualnych powikłań i dalszych zaleceń powinien Pani przekazać lekarz wykonujący badanie USG, który najlepiej wie, gdzie umieszczony jest krwiak i jak on wygląda.

Dla uspokojenia powiem jednak, że tego typu krwiaki uwidocznione w pierwszych tygodniach ciąży nierzadko ulegają całkowitemu wchłonięciu nie powodując komplikacji w dalszych etapach ciąży. Jedyne co Pani może robić w tym momencie to regularnie przyjmować leki i nie wykonywać forsownych czynności. Warto przez kilka kolejnych tygodni pooszczędzać się troszeczkę.

Pozdrawiam.