Krwiak w macicy a ciąża
Witam,
jestem w 5tc, jak się okazało pęcherzyk ma 2mm, natomiast krwiak ma 0,49cm, moje pytanie dotyczy jego wielkości, w jakich kategoriach go rozpatrywać, bo strasznie się martwię. Nie wiem czy należy już do dużych i wymaga ciągłego leżenia, czy mogę chodzić, jednak bardzo się oszczędzać.
Proszę o odpowiedź żeby choć trochę się uspokoić, nadmienię iż do lekarza poszłam, gdyż strasznie bolał mnie brzuch, obecnie biorę l*** oraz d*** i bóle ustąpiły. Czuję się dobrze, nie miałam żadnego plamienia, ani krwawienia. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Parenting.pl
Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.
Witam serdecznie!
Opisywany krwiak nie należy do największych i nie powinien powodować większych komplikacji. Szczegółowe informacje na temat ewentualnych powikłań i dalszych zaleceń powinien Pani przekazać lekarz wykonujący badanie USG, który najlepiej wie, gdzie umieszczony jest krwiak i jak on wygląda.
Dla uspokojenia powiem jednak, że tego typu krwiaki uwidocznione w pierwszych tygodniach ciąży nierzadko ulegają całkowitemu wchłonięciu nie powodując komplikacji w dalszych etapach ciąży. Jedyne co Pani może robić w tym momencie to regularnie przyjmować leki i nie wykonywać forsownych czynności. Warto przez kilka kolejnych tygodni pooszczędzać się troszeczkę.
Pozdrawiam.