Leczenie bezsenności odpornej na leki

LECZENIE BEZSENNOŚCI OPORNEJ NA LEKI Mam 82 lata. Przyjmuję leki nasenne długie lata.Leki: Beznodijazepiny, Zolpidem Tartas i podobne.Teraz dawki nie większe niż 10/15 mlg. Nie mogę usnąć bez przyjęcia leku codziennie w nocy. Bardzo Proszę o poradę!
MĘŻCZYZNA, 82 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Jednym z objawów uzależnienia od leków jest potrzeba ciągłego zwiększania dawki i niemożność funkcjonowania bez leku. Długoletnie przyjmowanie leków nasennych może obniżyć ich skuteczność. Dlatego zachęcam do rozważenia psychoterapii. Warto zdiagnozować przyczynę Pana bezsenności i działać nie tylko na objawy. W tym pomocy będzie psycholog/ psychoterapeuta.

0

Warto skonsultować z lekarzem sposób odstawienia leków i użycie ewentualnie innych leków wspomagających zasypianie bez działania uzależniającego. Dodatkowo zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże nabyć prozdrowotne i sprzyjające zasypianiu zachowania, a także razem z Panem przyjrzy się i przepracuje emocjonalne przyczyny trudności.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty