Leczenie bezsenności odpornej na leki

LECZENIE BEZSENNOŚCI OPORNEJ NA LEKI Mam 82 lata. Przyjmuję leki nasenne długie lata.Leki: Beznodijazepiny, Zolpidem Tartas i podobne.Teraz dawki nie większe niż 10/15 mlg. Nie mogę usnąć bez przyjęcia leku codziennie w nocy. Bardzo Proszę o poradę!

Jednym z objawów uzależnienia od leków jest potrzeba ciągłego zwiększania dawki i niemożność funkcjonowania bez leku. Długoletnie przyjmowanie leków nasennych może obniżyć ich skuteczność. Dlatego zachęcam do rozważenia psychoterapii. Warto zdiagnozować przyczynę Pana bezsenności i działać nie tylko na objawy. W tym pomocy będzie psycholog/ psychoterapeuta.

Warto skonsultować z lekarzem sposób odstawienia leków i użycie ewentualnie innych leków wspomagających zasypianie bez działania uzależniającego. Dodatkowo zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże nabyć prozdrowotne i sprzyjające zasypianiu zachowania, a także razem z Panem przyjrzy się i przepracuje emocjonalne przyczyny trudności.