Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie bezsenności u 30-letniej kobiety

Witam, meczy mnie bezsennosc w nocy spie po 2 godziny o 2 zawsze sie budze i nie moge znow zasnac czuje tak jakbym bala sie zasnac mam duzo stresow nowe zmiany powrot do Polski po 10 latach za granica czuje jakis lęk niepokój wewnetrzny czy to nerwica lękowa mam 30lat 2 malych dzieci i jestem wyczerpana boje sie zeby mi sie nic nie stalo wczesniej szukalam w sobie chorob i okazywalo sie ze nic mi nie bylo a teraz ta bezsennosc ktora trwa 2 miesiace ziolowe tabletki nie dzialaja mam sobie pomoc??
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Polecałabym kontakt bezpośredni z kimś zaufanym,lub z psychologiem,żeby wyjaśnić treść tych niepokojów,bo najwyrażniej są duże.Nie zaszkodzi zwrócić się również do lekarza po dorażne środki wyciszające.Inaczej będzie Pani zbyt rozdrażniona,by poradzić sobie z problemami.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Pisze Pani o tym, że Pani stan psychiczny i fizyczny, bezsenność, znacznie ograniczają możliwości radzenia sobie w aktualnej sytuacji życiowej. Zmiany, stres, adaptacja do nowej sytuacji, potrzeba ustabilizowania, opieka nad małymi dziećmi, kosztują Panią wiele wysiłku fizycznego i emocjonalnego - konsekwencje Pani sama opisała. Jeśli czuje Pani, że wyczerpała wszystkie sposoby poradzenia sobie, oznacza to, że wskazana jest konsultacja ze specjalistą - lekarzem psychiatrą, a także psychologiem/psychoterapeutą. Po konsultacji otrzyma Pani ewentualne wskazania do leczenia, terapii.
Lekarz ustali adekwatną diagnozę poprzez poszerzony wywiad z Panią.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

0

Dzień dobry, jeżeli wykluczyła pani przyczyny natury medycznej zachęcam do konsultacji psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania, być może rozpoczęcie terapii. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Na jakość snu bardzo duży wpływ ma nasz stan psychofizyczny. Bardzo często stres i problemy zaburzają rytm snu. Organizm daje Pani w ten sposób sygnał, że coś jest nie tak. Zalecam wykonanie podstawowych badań oraz konsultację u psychologa, bo z tego co Pani opisuje właśnie problemy z natłokiem obowiązków, obawą o przyszłości i wysoki poziom stresu mogą mieć wpływ na problemy ze snem. Ważne żeby znaleźć ich przyczynę, a w tym może pomóc właśnie terapeuta.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy