Leczenie depresji a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Leczę się na depresję od 1,5 roku. Miewam lepsze i gorsze stany ale jakoś sobie radzę w życiu. Może nie funkcjonuje jak normalny człowiek ale jestem w stanie wykonywać podstawowe czynności. Mam chłopaka, z którym zanim byliśmy razem przyjaźniliśmy się 5 lat. Bardzo go kocham i to jedyna osoba przy której czuje się bezpiecznie i sobą. Dzięki niemu mój stan znacznie się polepszył. Chciałam zapytać się czy mogłabym stosować antykoncepcję hormonalną?

Na to pytanie może odpowiedzieć jedynie pani lekarz prowadzący. On zna pani przypadek i może cokolwiek wnioskować. Bez osobistej konsultacji nie otrzyma pani odpowiedzi. Pozdrawiam

Witam,
Odn.antykoncepcji powinien wypowiedzieć się lekarz,ale jeżeli problem jest związany z unikaniem zbliżeń w obawie zajścia w ciążę,może również powodować stany depresyjne.Jest mało prawdopodobne bowiem,by depresja dotknęła kogoś mającego miłość i bezpieczeństwo,chyba,że sama sobie to szczęście utrudniasz.Proszę spróbować kontaktu z psychologiem w razie dalszych rozterek.