Nieskuteczna leczenie depresji a związek

Witam.Mam 44 l.Na depresję leczę się już 23 lata i praktycznie z roku na rok jest coraz gorzej.Jestem na rencie mam znaczny stopień ON bo mam wiele chorób.Nie stać mnie na prywatne leczenie a przychodnia PZP przepisuje leki które tylko pogarszają mój stan. Obecnie już wcale ani nie pracuję ani nie wychodzę z domu.Boję się ludzi.Wstydzę się siebie.Nic mnie nie cieszy. Na niczym nie mogę się skupić. Mam wszystkiego dość.Rozwiodłem się 9 lat temu. Jestem z kimś ale czuję że ona mnie zostawi.Pomocy
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli zastosowane obecnie leczenie przeciwdepresyjne nie przynosi oczekiwanych efektów sugeruję ponowną konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zdecydowanie wskazana jest modyfikacja terapii, tj. zmiana leku lub podniesienie dawki. Proszę pamiętać, że fakt jakie leki Pan dostaje nie zależy od tego czy idzie Pan do lekarza na wizytę prywatną czy też w ramach NFZ.

Dzień Dobry Panu,

Chciałabym, żeby Pan wiedział, że depresja zmienia i zniekształca rzeczywistość.
U Pana przejawia się to tym, że boi się Pan Ludzi i nie wychodzi z domu i jak Pan napisał wstydzi się Pan siebie i ma wszystkiego dość.

Musi Pan jednak wiedzieć, że to permanentne obniżenie u Pana nastroju spowodowało, że przestał Pan cieszyć się życiem i przestał dostrzegać kolory...
Na szczęście ten stan może Pan sam u siebie zmienić, dzięki specjalistycznej pomocy psychologicznej, a to przez podjecie bezpłatnej terapii, w ramach NFZ-tu.
O skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.

Czasami tam, gdzie nie widać sensu, właśnie ten sens się zaczyna..., czego Panu życzę.

Serdecznie Pana pozdrawiam i już czekam na ten pierwszy krok,
irena.mielnik.madej@gmail.com