Leczenie schizofrenii paranoidalnej a objawy rezydualne

jestem psychologiem. mam w diagnozie psychiatrycznej uczennicy wpisane przez psychiatrę bardzo nieczytelnym pismem. brakuje mi jednego słowa do odczytania. a mianowicie, dziewczyna ma stwierdzona schizofrenię paranoidalną. cyt. u pacjentki występują objawy rezydualne- spłycenie afektu, /mustotomia, instotomia lub jeszcze cos innego podobnego/, autyzm. chodzi mi o pomoc w odczytaniu słowa, które jest napisane w nawiasie. pozdrawiam serdecznie Małgorzata

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Pani Małgorzato, trudno będzie Pani pomóc odczytać, co napisał psychiatra w diagnozie pacjentki. Można jedynie próbować zgadywać. Być może poszukiwane przez Panią słowo, którego Pani nie może odczytać to po prostu „monotonia”, chociaż jakoś sama powątpiewam w taką możliwość. Może lekarzowi chodziło o „mutyzm” w sensie ubóstwa słownego. Mam nadzieję, że uda się Pani w końcu odczytać diagnozę pacjentki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!