Leczenie zespołu obsesyjno-kompulsywnego a planowanie ciąży

Witam, rok temu zakończyłam leczenie zaburzenia zespół obsesyjno-kompulsywny brałam wtedy leki Alpergen i Efevelon SR, mam takie pytanie: Kiedy mogę rozpocząć starania o dziecko? Czy jeszcze powinnam poczekać? Jaki wpływ mają te leki na rozwijające się dziecko?

Witam, jeśli chodzi o informacje o lekach to najlepiej udać sie osobiście do psychiatry. Chcialam zapytać czy korzystała Pani rownolegle z psychoterapii, poniewaz takie połączenie farmako i psychoterapii daje najlepsze efekty. Jeśli nie to zachęcam do podjęcia psychoterapii i korzystania z niej przez cały okres ciąży. Poniewaz ciaza to moment kiedy cialo j reakcje bardzo sie zmieniają, bedzie Pani miała możliwość kontroli ewentualnych nawrotów choroby. Pozdrawiam