Lęk przed każdym kolejnym dniem

wiem ze musze zyc ale boje sie kazdego kolejnego dnia, potrafie nie spac 5 dni z rzędu moje zycie to wielkie jedno klamstwo nie radze sobie z nim nie umiem się przed nikim zwierzać wielokrotnie chciałam iść do psychologa ale wiem ze nie umialabym mu opowiedzieć o tych wszystkich zlych rzeczach, o ludziach o samotnosci nieradze sobie juz nie wiem co mam robic wszyscy myslą ze mam idealne zycie a ja zyje w bagnie jest w warszawie lekarz który nie potraktuje mnie jak pacjeta a wysłucha i pomoże?;(

Witam,

to co Pani przeżywa jest na pewno bardzo trudne. Dobrze by było, gdyby poszła Pani na jedną sesję psychoterapeutyczną, po to by sprawdzić sobie, jak się Pani ma w takim kontakcie. Na sesję może Pani przyjść, usiąść i nic nie mówić, ponieważ nie ma obowiązku mówienia czegokolwiek. Może Pani to potraktować jak zadanie do wykonania i zobaczy Pani co z tego wyjdzie. Polecam terapię skoncentrowaną na rozwiązaniu lub gestalt.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam serdecznie,

Dużo bólu i lęku jest w Pani słowach. Pisze Pani o samotności. O trudnych doświadczeniach życiowych. Kiedy życie boli, często nie widzimy rozwiązania. Ale to nie znaczy że go nie ma.
Rozumiem Pani obawę przed wizytą u psychologa. To bardzo trudne opowiadać komuś o swoich najtrudniejszych doświadczeniach, o emocjach, których czasem samemu się nie rozumie. Jednak dobry terapeuta będzie potrafił zapewnić Pani poczucie bezpieczeństwa i zadbać o Panią tak, aby mogła Pani w terapii zrozumieć siebie, znaleźć spokój i radość życia.
Zachęcam do zajrzenia do tekstu na moim blogu, który – być może pomoże Pani lepiej zrozumieć to, czego Pani doświadczyła/doświadcza.
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/

A tutaj wskazówki, jak wygląda pierwsza sesja psychoterapii:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/07/14/jak-wyglada-pierwsza-sesja-psychoterapii/

i jak znaleźć właściwego psychoterapeutę
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marta Dziekanowska

Witaj, życie w kłamstwie to niesie ze sobą stresy każdego kolejnego dnia i jest to zupełnie zrozumiałe. Jednak nie rezygnuj z siebie, daj szansę sobie pomóc- ktoś zupełnie z zewnątrz, taki jak np. psycholog w którego gabinecie "przewijało się" mnóstwo historii, którego zapewne niewiele jest w stanie zdziwić i na którym nie trzeba robić wrażenie tylko po raz pierwszy od dawna być po prostu sobą może być dobrym startem do nowego, lepszego jutra. Pozdrawiam, Monika