Negatywne postrzeganie świata

18l.Od dłuższego czasu postrzegam wszystko negatywnie,nie mam chęci do życia,we wszystkim czuję się beznadziejna,każdy dzień to dla mnie męka.Mam dobrą rodzinę,chłopaka,wszystko,co chcę,jednak czuję w sobie jakąś pustkę,smutek,samotność. Oni tego nie rozumieją. Nie potrafię doszukać się przyczyny,dlaczego tak się dzieje ze mną.Przez jakiś czas miewałam myśli samobójcze,jednak wiem,że nie potrafiłabym tego zrobić.boję się iść do psychologa,mam problem z mówieniem o uczuciach i zaczynam się śmiać.

Dzień dobry,

Pomimo Pani trudności, warto udać się na KONSULTACJĘ do psychologa/psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani objawy i zaproponować odpowiednie postępowanie (jeżeli będzie to konieczne). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witaj,

Rozumiem obawę przed wizytą u psychoterapeuty, to zupełnie naturalne. Większość osób, które zgłaszają się po pomoc, ma podobne obawy, ale już pod koniec pierwszej sesji zazwyczaj czują ulgę. Być może pomoże Pani świadomość, jak wygląda pierwsza sesja - tutaj więcej informacji:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/07/14/jak-wyglada-pierwsza-sesja-psychoterapii/

Warto też zajrzeć tutaj - być może dowie się Panie nieco więcej o swoich kłopotach i możliwości ich rozwiązania:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/

Zachęcam do skorzystania z terapii. A może zajrzy Pani do książki "Radość życia czyli jak przezwyciężycć depresję" D. Burnsa? Tam też znajdzie Pani wiele cennych wskazówek.

Pozdrawiam,
Marat Dziekanowska