Lęk przed samotnością a problemy z uzależnieniem partnera

Jestem z chłopakiem prawie 4lata od odłuższego czasu on nie pracuje, lubi pić, bardzo źle mnie traktuje, co mam zrobić?? boje sie go zostawic boje sie samotnosci, braku milosci, boje sie ze moja nerwica jeszcze sie poglebi, gdzie szukac pomocy?! zostawic go czy dac jeszcze szanse?

Jako psychoterapeuta nie mogę Pani udzielić rady, byłoby to nieetyczne, oznaczałoby, że nie wierzę w Pani zdolność do podjęcia rozsądnej decyzji. Niezależnie od podjętej przez Panią decyzji powinna Pani czuć, że podjęła ją Pani samodzielnie i że rozumie Pani z czymś wiąże się pozostanie w związku lub jego zerwanie. Zazwyczaj wskazana jest rozmowa na ten temat z kimś bliskim lub psychoterapeutą.

Jeśli doznaje Pani przemocy psychicznej lub fizycznej proszę się skontaktować z ośrodkiem interwencji kryzysowej. Jeśli natomiast uczestniczy Pani w procesie terapeutycznym to ten temat powinien stać się tematem rozmowy z Pani terapeutą.

Czasami jedna wizyta u psychoterapeuty potrafi ukoić i stworzyć przestrzeń do przemyśleń. Jeżeli nigdy nie korzystała Pani z psychoterapii, proszę się tego nie obawiać, zachęcam do podjęcia kontaktu ze specjalistą.

Witam. Pójść na psychoterapię i sama pani dojrzeje do jakichś decyzji, przypatrzy się sobie, swojemu związkowi, a myśl, żeby być z kimś kto pije, źle traktuje ale być z nim bo lepszy taki niż żaden, jest też do pracy.
Magdalena Brabec