Terapia partnera z jego żoną

WITAM MAM 34L JESTEM W ZWIĄZKU Z MĘŻCZYZNĄ KTÓRY NIE MA UREGULOWANEJ KWESTII ROZWODU.MAMY DZIECKO KOCHAMY SIĘ . JEGO ZONA O DZIECKU NIE WIE .WIE TYLKO ZE Z KIMŚ JEST I ZE JEJ NIE KOCHA I NIE CHCE Z NIA BYĆ MAJA IŚĆ DO TERAPEUTY POROZMAWIAC .PRZY TEJ OKAZJI PARTNER CHCE POWIEDZIEĆ ZONIE ZE MA DZIECKO.MOJE PYTANIE BRZMI CZY TERAPEUTA BĘDZIE PRÓBOWAŁ RATOWAĆ ZWIĄZEK CZY WEŻMIE POD UWAGĘ DOBRO DZIECKA.NIE WIEM CO MAM MYSLEĆ MARTWIĘ SIĘ ZE TERAPEUTA BĘDZIE PROBOWAŁ NAPRAWIĆ TEN ZWIAZEK.

Witam,
Ratowanie związku zależy głownie od dobrej chęci obojga partnerów. Terapeuta tylko podąża za ich wolą co do tego.
Nie ma mocy naprawiania związku.
Jeśli zależy pani na partnerze to proszę z nim porozmawiać, żeby wiedział jakie jest pani stanowisko.
Pozdrawiam

Tak na pewno psychoterapeuta nie postąpi, ponieważ psychoterapeuta nie podejmuje żadnych decyzji za pacjentów. To pacjent decyduje co chce w życiu zrobić. Pozdrawiam

Witam,
terapeuta pracuje nad problemem ,który zgłaszają małżonkowie.Nie ma prawa sugerować celu terapii.Bywa czasem też tak,że podają "trudności w związku",więc wówczas próbujemy jedynie doprecyzować te trudności a w chwili ich zrozumienia oni sami podejmują decyzję,co ze związkiem robić/rozstac się,czy próbować zaakceptować sytuację/Bez względu na decyzję,staramy się zmniejszyć każdy rodzaj bólu powstały w takim procesie odkrywania siebie.Moim zdaniem byłoby wskazane,gdyby partner powiedział sam,jaki przyświeca cel podjętej z zoną decyzji.
Pozdrawiam serdecznie.