Lęk przed zakrztuszeniem

Witam mam taki problem jakies 2 lata temu zakrztusilem sie sliną i nie moglem oddychac od tamtej pory balem sie ze sie to moze powtorzyc ale najgorsze jest to ze jekies pol roku po tym zdarzeniu dostalem jakies dziwne leki a mianowicie nie moge normalnie przelknąc sliny anie jesc zrobila mi sie jakas blokada jakby lek przed polknieciem nie wiem co to jest i jak to mozna leczyc prosze o dopowiedz bo trudno z tym zyc

Witam,

Najlepiej zgłosić się na terapię poznawczo-behawioralnym. Świetnie i szybko daje sobie radę z lękami, również tego typu, związanymi z pewnego rodzaju traumą.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

W pierwszym kroku konieczna jest konsultacja z lekarzem, aby wykluczyć zaburzenia w budowanie i funkcjonowaniu układu pokarmowego, przełyku.
Jednocześnie jednak warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i/ lub psychologiem i rozważyć podjęcie psychoterapii, np. w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam!