Lęk u 6-latka związany z oddawaniem moczu

Witam.Mam problem z 6-latkiem.Gdy chodzil do przedszkola to byla nauczycielka ktora strasznie krzyczala na dzieci i od tamtego czasu kuba zaczal sikac w majtki w przedszkolu i bal sie tej nauczycielki.Teraz chodzi do zerowki i tez sika w majtki ale tylko w szkole bo w domu zawsze chodzi do ubikacji siku i nawet w nocy potrafi wstac i isc sikac.Nie krzyczymy na dzieci,nie dajemy klapsow,nie maja zadnych kar. Prosze o pomoc.Z gory dziekuje

Witam Panią
Pisze Pani o dosyć traumatycznej sytuacji dla dziecka i o tym że nadmiar krzyków, przemocy spowodował u dziecka objawy. To co warto zrobić to poszukać w okolicy dobrego psychologa dziecięcego i skorzystać z stacjonarnych konsultacji. Warto wziąć również pod uwagę że przyczyn moczenia się dziecka może być kilka od chorób somatycznych wymagających pomocy nefrologa i pediatry po nadmiar emocji i stresu. Warto się tej sytuacji przyjrzeć bliżej korzystając z w/w psychologa, doradzając się pediatry.
Anna Suligowska