Lęki a suchość w gardle

Witam od jakiegoś czasu mam suchość w gardle i zachrypnięty głoś jak chcę krzyknąć głośno to mam zmieniony głos od paru dni mam także ból w klatce piersiowej tak co jakiś czas jakby kłujący jakby naciągnięte mięsnie dodam że mam lęki i jak ktoś krzyknie albo się coś zatłucze to przeszywa mnie strach własnie w klatce zażywam pernazinum i mozarin a one mogą powodować suchość w ustach martwię się tymi bólami czy mogą być od nerwów boję się że to płuca lub serce bo ból jest za mostkiem dodam że palę

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Coż w nerwicy ma sie wlasnie takie objawy. Suchosc w ustach bo łapie Pan powietrze nerwowo kiedy sie pan zestresuje, przelyka Pan sline wielokrotnie i suchosc gotowa. Bol za mostkiem to efekt napiecia miesi miedzyzebrowych-tez od stresu im wiekszy stres tym silniejszy bol az do klucia. Objawy za mostkiem wystepuja po stresie a suchosci w czasie stresu. To sie łatwo leczy prosze przejsc do terapeuty PB na terapie. 12 spotkan powinno pomoc lepiej niz leki.
Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Zawsze pierwszym krokiem jest badanie lekarskie i ocena, czy przyczyny Pana dolegliwości nie mają charakteru np. kardiologicznego, neurologicznego itp. Proszę skonsultować się z lekarzem (np. pierwszego kontaktu w Pana przychodni).

Jeśli lekarz, po przeprowadzeniu badań diagnostycznych wykluczy np. choroby kardiologiczne, jest możliwe, że opisywane przez Pana dolegliwości mają charakter psychologiczny, nerwicowy. Wtedy należy skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Rozumiem, ze ma Pan rozpoznane zaburzenia lękowe. Takie dolegliwości - jakie Pan opisuje mogą występować w nerwicy i nie są dla Pana zagrażające. Jednak sugerowałabym, aby skorzystał Pan z wizyty u lekarza rodzinnego, po wykluczeniu somatycznych przyczyn, proszę rozważyć możliwość skorzystania z psychoterapii. Z mojego doświadczenia wynika, ze jest to bardzo skuteczny sposób leczenia, wymaga jednak współpracy ze strony pacjenta. Pozdrawiam