Leki hormonalne i tycie a hipogonadyzm

Moja córka nie miesiączkuje. Przed kilkoma laty udało mi się odwiedzić z nią lekarza endokrynologa. Przeszła również odpowiednie badania, które postanowiła schować. Wtedy, moim zdaniem, padła diagnoza- policystyczne jajniki. Zostało wdrożone leczenie hormonalne, w wyniki którego bardzo tyje. teraz nie chce iść do lekarza, bardzo tyje, z dnia na dzień, i twierdzi, że jest chora na hipogonadyzm. Nie wiem jak jej pomóc, Boję się o nią a nie dopuszcza mnie do swoich spraw. ma 22 lata. Sama decyduje.

Aleksander Ropielewski

Bez pełnej informacji na temat stanu zdrowia córki i przede wszystkim jej zgody na leczenie i chęci współpracy nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi. Przede wszystkim powinna Pani spróbować przekonać córkę do podjęcia leczenia.