Leki przeciwdepresyjne a obniżenie apetytu

lekarz przepisał mi lek p/depresji -elicea,całkowicie zahamował mi apetyt,zmieniono mi na asertn,równiez działanie obnizajace apetyt,teraz wstydze sie iść do kontroli,bo nie wiem czy jest sens ponowic leczenie kolejnym lekiem,bo az sie boje co z apetytem,jestem szczupła kazdy kilogram jest u mnie wazny.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jednym z działań ubocznych, jakie mogą wystąpić podczas stosowania leków przeciwdepresyjnych rzeczywiście jest brak apetytu. Proszę zatem nie obawiać się ponownej wizyty u lekarza - jak najbardziej jest sens, by zmodyfikować leczenie i włączyć nowy lek.