Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lewostronna skolioza a ćwiczenia w domu

Lewostronna skolioza z rotacja kregow w odcinku ledzwiowym, nie stabilnosc statyczna,co dalej z tym robic czy to bedzie sie poglebiac, rechabilitacja pewnie niewiele da, a moze samemu cwiczyc w domu kilka razy dziennie odpowiednie cwwiczenia, tylko jakie ?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Dobrze, że własnie w ćwiczeniach upatruje Pani szansy na poprawę stanu zdrowia. Takie ćwiczeniapod okiem fizjoterapeuty to właśnie rehabilitacja. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z serii wizyt u fizjoterapeuty/rehabilitanta, który nauczy Panią zestawu ćwiczeń i jak je poprawnie wykonywać (jest to bardzo ważna i trudne za razem, dlatego nie podejmuję się wyjaśnienia jakiego typu powinny to być ćwiczenia i jak je wykonywać) tak aby po kilku spotkaniach była Pani w stanie samodzielnie prowadzić rehabilitację w domu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy