Mam cukrzycę typu G2, kiedy udać się do szpitala jeśli nie będzie objawów zbliżającego się porodu?

Mam 28 lat, w 20 tyg ciąży wykryto u mnie cukrzycę ciążową, obecnie jestem w 36 tyg ciąży i przyjmuję insulinę Actrapid 3 razy dziennie. Wiem że w przypadku kobiet chorujących na cukrzycę łożysko szybciej się starzeje i może dojść do niedotlenienia płodu a nawet obumarcia. Nie wiem kiedy zgłosić się do szpitala, czy czekać do ukończenia 40 tyg ciąży jeśli nic się nie będzie działo?

Redakcja abcZdrowie

Od 36 tygodnia ciąży powinna być Pani pod stałą opieką ginekologa, który będzie sprawdzał stan dziecka - wykonywał KTG oraz USG. Jeśli nic niepokojącego nie będzie się działo może Pani czekać do 40 tygodnia ciąży.