Mam problem. Czy mam prawidłową wagę?

Witam, Nie wiem czy mam prawidłową wagę. Mam 14 lat, 172 cm wzrostu i aż 62 kg. Moim zdaniem jestem za gruba! Pomocy! Co mam zrobić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jesteś wysoka i do Twojego wzrostu taka masa ciała jest odpowiednia. Twoje BMI wynosi 21 i odpowiada wartości poniżej  75 centyla na siatkach centylowych, co oznacza masę ciała w normie. Nie powinnaś się odchudzać, w Twoim wieku jest to niewskazane. Odżywiaj się zdrowo i bądź aktywna fizycznie - nie zapominaj o codziennej dawce ruchu, a nie powinnaś mieć problemów z nadwagą w przyszłości.

Pozdrawiam