Martwi mnie mój syn

Mój syn ma 2 lata i 2 miesiące. W sumie na co dzień zachowuje się normalnie. Jest ruchliwy, lubi się bawić, szczególnie układać klocki, budować wieże, oglądać bajki. Niepokoi mnie tylko, że bardzo mało mówi. Niby wiem, że chłopcy zaczynają mówić później, ale czytałam, że gdy dziecko nie łączy dwóch wyrazów, to jest to opóźnienie. Rafał mówi: ,,mama”, ,,tata”, ,,nie”, ,,nie ma”, ,,pa pa”, ,,didi”, ,,jeje”. I tyle. Od niedawna zauważyłam, że lubi się kręcić w kółko.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Proponowałabym skontaktować się w pierwszej kolejności z logopedą, który oceni rozwój mowy dziecka. Kręcenie się w kółko proszę obserwować. Najczęściej jest to przemijające zachowanie u małego dziecka. Gdyby utrzymywało się dłużej i było bardzo nasilone, wówczas wskazana byłaby konsultacja psychologiczna. Wtedy także warto by było skonsultować dziecko ze specjalistą z zakresu Integracji Sensorycznej.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Zachęcam do wizyty u logopedy i rozpoczęcia zajęć stymulujących rozwój mowy. Specjalista na pewno zorientuje się czy oprócz problemów z mową są jeszcze dodatkowe.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty